İlham Veren Mutfaklar

İç Cephe
Mutfak

İlham Veren Mutfaklar

Renk Paleti

Evinizin sıcaklığını, kelimenin tam anlamı ile hissettiğiniz yer mutfağınızdır. Samimiyetin varlığını en çok hissettiğiniz alanlardandır. Yeme, pişirme, depolama alanları gibi birçok bölümü içinde barındırması sebebi ile dekorasyonu da önemlidir. Mutfağınız tipi ve boyutlarına uygun dekorasyon fikirlerini uygulamalı, tarzınıza duvarlarınızda yansıtmalısınız. Filli Boya nın özel formülü ile bakteri oluşumunu engelleyen, gelişmiş teknolojisi ile nefes alan duvarlar sağlayan Momento Silan-Cleanix, mutfaklar için önerilir. İpeksi mat yapısı ile uygulama sırasında da kolaylık sunan bu boyanın Karnaval 120, Koral 155, Buket 145, Funda 175, Pudra Kahve renklerini mutfağınızı yenilerken mutlaka incelemelisiniz.

Mutfak Tipleri

Ev dekorasyonunda, mevcut alanı en iyi şekilde kullanmalısınız. Öncelikle mutfak tiplerine göz gezdirmenizi ve kendi mutfak tipinizi belirlemenizi öneririz. Sonrasında buna uygun olarak dekorasyon önerilerini tarzınızla buluşturabilirsiniz.Ülkemizde yaygın olarak karşınıza çıkabilecek mutfak tipleri şu şekildedir; tek duvar tipi (tek sıra mutfak), yarımada tipi, ada tipi, iki taraflı tezgah tipi (koridor mutfak), L tipi, U Tipi Mutfak.

Mutfak tipinize göre farklı dekorasyon fikirleri uygulanabilir. Bu sizin tarzınıza ve mutfağınızdaki alana bağlı olarak değişir. Hemen hemen her mutfak tipinde uygulanabilecek bazı mutfak dekorasyonu fikirleri ile sizler de mutfağınızı ilham yuvanıza dönüştürebilirsiniz.

Bir alanın derinlik algısına yön verip hoş bir arka plan oluşturmak için duvarlarının boyası ve rengi de oldukça önemlidir. Mutfağınızda bunu ön planda tutmalısınız.

Mutfak Duvar Dekorasyon Fikirleri

Mutfaklar, genel olarak çok geniş alanlara sahip olmadığından çok koyu renkleri tercih etmeniz önerilmez. Aynı şekilde mutfağınızı kullanım amaçlarınız sebebi ile duvarlarınız kirlenmeye oldukça müsaittir. Bu nedenle çok açık renklerin kullanılmaması faydalı olabilir.

Mutfağınızda seçeceğiniz boyanın özellikleri ve renkleri önemlidir. Kaliteden ödün vermeden duvarlarınızı hayallerinizdeki renklerle buluşturabilirsiniz. Filli Boya nın Momento Silan-Cleanix ürünü ve renk kartelası ile ilham veren mutfak duvarlarına sahip olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra mutfağınızın duvarlarında ufak raflar kullanabilirsiniz. İster baharatlıklarınızı yerleştirebilir, isterseniz kahve köşesi oluşturabilirsiniz. Böylece tezgah alanınızda yer kazabilirsiniz.Son zamanlarda popüler olan bir diğer dekorasyon fikri de kara tahtalardır. Mutfak duvarınıza asacağınız ufak boyutlardaki bir kara tahta ile yemek menülerinizi tüm ev halkı ile paylaşabilirsiniz ya da alışveriş listeniz için kolaylıkla not alabilirsiniz.

[[$bread_schema]]